Dalies

Visu augustu apskatāma Ingas Jurovas izstāde “Forštate un citas valstis”

Aicinām uz Ingas Jurovas izstādi “Forštate un citas valstis”, kas norisināsies TC “Mols” 2. stāva esošajā Bazar’t mākslas galerijā no 2.augusta līdz 31.augustam.

Gleznotāja Inga Jurova ir Latgales priekspilsētas iedzīvotaja un savu iemīloto rajonu uztver kā  unikālu un iemīlētu kultūrvēsturisku parādību Latvijas un Rīgas kontekstā. Izstādītajos darbos māksliniece dokumentāli fiksē šīs Rīgas apkaimes, kuru vietejie iedzīvotāji vēsturiski dēvē par Maskačku, arhitektūru un vidi. “Tikai Venēcijā un Maskačkā var gleznot visu pēc kārtas”, saka Inga. Ar Forštatei veltīto darbu ciklu māksliniece vēlas akcentēt šī rajona īpašo kultūrvēsturisko situāciju, pievērst uzmanību pozitīvajām apkaimes attīstības tendencēm un kliedēt stereotipus par degradēto un kriminogeno vidi.

Otru izstādes daļu veido ceļojumu iespaidu cikls – Portugāle, Francijas rivjēra, Venēcija, Liepāja… Arī šajos darbos nozīmīgs ir personisks vērojums, izvairoties no tūrisma objektu attēlošanas, bet rādot svešas vides īpatnības, kuras ar svaigu aci uztvēris ceļotājs, tātad svešinieka skatījums.

Inga Jurova pārstāv maģiskā reālisma virzienu glezniecībā. Gleznojot reālistiskus motīvus, mākslinieci interesē metafiziskais un aiz ārējās formas slēptais lietu saturs. Viņu aizrauj darbos atainotā situācija, patīk ainavās iekļaut figūras.

Inga Jurova dzimusi Rīgā, 1972. gada 16. martā. No 1996. gada viņa piedalās mākslas projektos kā gleznotāja un kuratore, kā arī ir sarīkojusi vairākas personālizstādes. Izglītojusies Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) – 1998. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, iegūstot mākslas bakalaura grādu. 2000. gadā iegūts mākslas maģistra grāds un gleznotājas specialitāte un absolvēta Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa glezniecības meistardarbnīca.

2020. gadā Inga Jurova Ģederta Eliasa balvas konkursa izstādē Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā ieguvusi Ģederta Eliasa balvu par lauku tēmas atspoguļojumu mūsdienu glezniecībā.

Godalgotais darbs ”Dindiņu saimnieki. Alfrēds un Elfrīda” konkursa žūriju uzrunājis ne vien ar savu tehnisko izpildījumu, bet arī dziļi personisko stāstu.

Savukārt 2020., 2021., 2022 un 2023. gadā māksliniece par saviem darbiem nominēta Jāzepa Pīgožņa piemiņas balvai konkursa izstādēs ”Latvijas ainava” Sv. Pētera baznīcā.

Ingas Jurovas  personālizstāde “Forštate un citas valstis” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma no 2 augusta līdz 31. augustam katru dienu no plkst. 10.00 – 21.00.