Dalies

Tirdzniecības centrā “Mols” atklāta foto izstāde “Gudro suņu brīvdienas”

Šodien, 18.septembrī, t/c “Mols” pirmajā stāvā tika atklāta mākslinieka un fotogrāfa  Valtera Poļakova un Servisa suņu biedrības “TEODORS” veidotā foto izstāde “Gudro suņu brīvdienas”. Izstādes atklāšanas pasākumā piedalījās tās autors un biedrības “TEODORS” pārstāvji, kuri visiem klātesošajiem sniedza ieskatu servisa suņu ikdienā.

“Cilvēks kopā ar suni-pavadoni var pārvietoties praktiski visur – gan no pilsētas uz pilsētu, gan no vienas valsts uz citu. Komunikācija ar suni ir vienkārša, jo dzīvnieks jūt, kurā brīdī nepieciešams veikt kādu komandu. Arī, piemēram, pasakot komandu “dodamies mājās”, suns uzreiz saprot teikto un sāk rīkoties. Latvijā ir reģistrēti kopumā 16 suņi-pavadoņi, un mūsu biedrībā tādi ir 13 suņi, tostarp Latvijā vienīgais suns-asistents.  Latvijā ir vairāk nekā 10 tūkstoši neredzīgo un vājredzīgo cilvēku, tādēļ šādi suņi noteikti ir nepieciešami vairāk,” informē servisa suņu biedrības “Teodors” priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs.

“Pats izstādes tapšanas process bija priekpilns. Veidojām vairākas sesijas, un tad braucu iemūžināt kā suņi-pavadoņi izklaidējas un bauda laisko atpūtu, kādi viņi ir kustībā, skrienot, lecot, spēlējoties, lai parādītu ikvienam skatītājam suņu patiesās emocijas. Uzzināju arī, ka laboradori ir lieli peldētāji un ka kociņu var nest arī divi suņi, nevis viens, kā tas ir ierasts. Kopumā man pašam tā bija vērtīga pieredze – paskatīties uz lietām citādāk, iepazīt un ieraudzīt, cik pozitīva un laimes pilna ir suņu-pavadoņu ikdiena. Šie suņi tiešām spēj ieklausīties un sajust savu saimnieku un viņa vēlmes. Noteikti pēc izstādes veidošanas varu apgalvot, ka suns un viņa saimnieks ir viens vesls,” stāsta Izstādes autors, foto mākslinieks Valters Poļakovs.

“Elfa ir mans lielākais palīgs un ir kopā ar mani visu laiku. Mana ikdiena ir ļoti aizņemta, taču Elfa palīdz ievērot balansu, un brīžos, kad esmu aizstrādājusies, dažādi cenšas mani izvilkt ārā, paspēlēties.  Viņa man ļoti palīdz arī praktiskos darbos, piemēram, pacelt uz zemes nokritušas lietas, piecelties, ieslēgt gaismu, apģērbties – tāpēc manās zeķēs ir suņa zobu atstāti caurumi! Elfa māk arī salasīt naudu, kas izbirusi uz zemes. Dažreiz pat pārāk labi, ” joko biedrības “Teodors” projektu vadītāja Baiba Baikovska.

“Man ir patiess prieks šodien piedalīties šīs izstādes atklāšanā. Suņu fotogrāfiju izstāde mums māca divas lietas. Pirmkārt, tā ir būšana šeit un tagad. Būt klātesošam ikkatrā mirklī – gan darbos, gan atpūtā. Ar pilnu atbildību un jaudu būt pateicīgiem un izbaudīt to mirkli un to realitāti, kurā šajā brīdī esam. Vai tas būtu pienākums vai neierobežota brīvība. Otrkārt, vēlos pieminēt talantīgo fotogrāfu Valteru Poļakovu. Šobrīd fotogrāfu profesija ir ļoti modīga un populāra. Cilvēkiem patīk sevi vērot un iemūžināt dažādās situācijās un ainās, un, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas – cilvēki sevi uzskata par tīri labiem mirkļu ķērājiem. Un tomēr ir lieli cilvēki, kuri pāri ikdienas spoguļošanās tendencei ierauga un ļauj saskatīt arī mums daudz dziļāku fotogrāfijas misiju. Kad cilvēks savu talantu un mirkļus izmanto, lai atstātu nospiedumus laikā. Novēlam Valteram Poļakovam vienmēr saglabāt šo īpašo spēju,” stāsta tirdzniecības centra “Mols” vadītāja Una Tukiša.

“Jebkuram sunim lielākā laime ir būt kopā ar saviem cilvēkiem, nevis vienam pašam visu dienu pavadīt, dzīvojoties mājās un garlaikojoties. Tā kā mūsu suņi noteikti ir laimīgākie suņi, jo visu laiku ir kopā ar saviem saimniekiem. Arī atskatoties pagātnē, suns vienmēr ir palīdzējis cilvēkam gan medībās, gan atnesot nepieciešamo, gan dzenot pēdas. Ceļš, lai suns taptu par suni-pavadoni ir apmēram 2 gadus ilgs. Mēs vērojam, protams, apmācam suņus un tikai pēc ilgstošām apmācībām un uzraudzības, secinām, vai suns ir gatavs kļūt par suni-pavadoni,” skaidro servisa suņu biedrības “Teodors” kinoloģe Zaiga Kļaviņa.

Pasākumā piedalījās arī biedrības “Teodors” septiņi suņu pavadoņu saimnieki ar saviem suņiem, un katrs saimnieks īsi ieskicēja, kāda ir ikdienas dzīve kopā ar saviem palīgiem un mīluļiem. Izstāde t/c “Mols” būs apskatāma no 18. septembra līdz 18. oktobrim.