Dalies

No 4. līdz 31.janvārim apskati mākslas izstādi “Dimensijas”

Mākslas galerija “Bazar’t” Tirdzniecības centrā „Mols”, Krasta ielā 46, 2. stāvā no 4. janvāra līdz 31.janvārim piedāvā mākslas izstādi “Dimensijas”. Tās autori ir māksliniece Agate Apkalne un Visvaldis Asaris. Negaidīta sagadaīšanās vai likumsakarīga sastapšanās, un kas slēpjas zem nosaukuma ‘’Dimensijas’’?

Autori katrs savā mākslas valodā un izteiksmes līdzekļos ir ļoti atšķirīgi, bet tos vieno konceptuālās dimensijas un vizuālā estētika. Izstādes ekspozīcijā apvienojas horizontālās un vertikālās dimensijas, kuras reflektē sinerģisku enerģiju. Mākslas darbi ir kā simboli, kuri komunikācijas aspektā nav deklaratīvi, bet skatītājam gan jautā, gan atbild.

Māklsinieki jau ilgāku laika  posmu strādā katrs savas tēmas dimensijā. Agate Apkalne savos darbos glezniciski meditē vertikālajā dimensijā. Gleznu ciklā “Pajautājiet kalniem” Agate ieved skatītāju meditatīvā, harmoniskā dabas vērojumā, kas ir tikai kā sākotnēja platforma refleksijai par pasaules uzbūves principiem un aicinājumam ielūkoties savas Dvēseles gaitās. Šī cikla gleznās atainota majestātiska dabas un kosmosa varenība – lakoniskā stilā, izmantojot monohromu toņu gammu.

Visvaldis Asaris ir kā ieracies zemē, kurā gleznieciski poētiskā valodā runā par horizontālo dimensiju. Zeme ir kā māte, kura mūs rada un veido. Zeme ir mūsu tautas semantiskās saknes. Gleznu  ciklā ”ZEMES KODS” autors reflektē, ka ZEME šodienas aspektā nav tikai mūsu laika telpa,  bet ir mūsu tautas kultūras identitātes KODS. Darbi ir kā zemes portreti vai vizuāli poētiski stāsti, kuri atspoguļo mūsu zemes estētisko skaistumu un to kā pamatvērtību.

Agates Apkalnes un Visvalža Asara izstāde “Dimensijas” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma no 4. janvāra līdz 31 janvārim katru dienu no plkst. 10.00 – 21.00.