Dalies

No 16.maija mākslas galerijā “Bazar’t” Daces Zēģeles personālizstāde “Dabas stāsti”

Daces Zēģeles gleznas uzmanības centrā ir ainava, viņa grib radīt stāstus un atkal emocijas, dažādus motīvus un dažādus stāstus.

Katras gleznas radīšanas process bija ilgs un darbietilpīgs. Klājot krāsas vairākos slāņos un izzīmējot vissīkākās detaļas, tādā veidā radot klātbūtnes sajūtu. Mākslinieces mērķis nav radīt reālismu, bet – gan ticamību. Emocijas Zēģelei vienmēr ir bijušas svarīgākas par loģiku. Lai gan daba mākslinieci ļoti iedvesmo, gleznas nav tās kopijas, gleznās ir redzamas un sajūtams Daces Zēģeles viedoklis un skatījums par dabu. Mēģinājums gleznās ielikt personīgās sajūtas, panākt, lai gleznas skatījums “ievelk” ainavā, lai tas ir kā logs uz vietu un laiku ārpus esošās realitātes. Radīt sajūtu, ka gleznā ir redzama tikai maza daļiņa no daudz plašākas pasaules, ka, ainavas turpinās arī ārpus rāmjiem.

Izstādē apskatāmas 15 ainavu gleznas. Šis gleznu cikls savā ziņa atspoguļo arī gleznotājas pēdējo gadu pieredzi strādājot kā ainavu arhitektei. Veidojot dārza dizainu, Dace iedvesmu gūst no glezniecības, domājot par dārza kompozīciju ņemot vērā divdimensionālus likumus. Līdz ar ko atrodoties kādā no Daces veidotajiem dārziem, liekas ka – katrai dobei ir savs iemesls, kā gleznā. Tā pat, arī Daces gleznās ir jūtams iespaids no ainavu arhitektūras. Gleznās ir jūtams dziļums, jo ir ņemti vērā trīsdimensiju kompozīcijas likumi. Rodas sajūta ka gleznās ir redzama tikai maza daļa no daudz plašākas pasaules.

Daces Zēģeles gleznas atrodas privātkolekcijās: Krievijā, Francijā, Vācijā, Dānijā, Anglijā, Šveicē, Igaunijā, Lietuvā, Latvijā, Spānijā.

Publikai, Daces Zēģeles personālizstāde “Dabas stāsti” būs apskatāma laikā no 16. maija līdz 16. jūnijam „Bazar’t” mākslas galerijā TC „Mols” otrajā stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā katru dienu no plkst: 12:00 – 19:00.