Dalies

Mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “NOTVERAMĀ MIRĀŽA”

No 2023. gada 1 aprīļa līdz 30. aprīlim galerijas “Bazar’t” telpās
t/c “Mols” otrajā stāvā būs skatāma mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “NOTVERAMĀ MIRĀŽA”. Māksliniece savus skatītājus uzrunās ar 20 gleznām, kas tapušas pēdējo trīs gadu laikā. Dabā novēroti motīvi, ritmi un formas mākslinieces redzējumā pārtop notvertās mirāžās.

Savā glezniecības valodā Ērika Kumerova turpina attīstīt abstrakto virzienu. Mākslinieces gleznās jaušama lieliska plastikas un kompozīcijas izjūta. Viņas darbi raisa vitālas, priecīgas un veselīgas emocijas, kas laikmetīgajā mākslā nav visai bieža parādība. Gleznotājas koloristes talants ir viens no spilgtākajiem lielumiem Ērikas radošajā veikumā. Viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika ir viņas rokraksts. Mākslinieces interpretācijā pat melnā krāsa nerada drūmu noskaņu, gluži otrādi, kontrasti ļauj iemirdzēties blakus esošajiem košo un gaišo toņu laukumiem. Gleznas ir saldi rūgtas, saturiski ietilpīgas un atklājumiem bagātas.

Kāds no izstādes darbiem ar nosaukumu “Nojaušams lauks” ļauj sajust matēriju, kas rada spēcīgu noskaņu un vedina uz dialogu ar sevi. Dažās no gleznām ir sievietes tēls, kas kā jūra, kā smilts vai gluži caurspīdīgs pauž vēstījumu par visa vienotību un cilvēku kā dabas daļu. Gleznieciskās kvalitātes, stāsts un aizraujoša dinamika ir katrā darbā. Savas gleznas Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām. Darbs pats it kā ved uz priekšu, un kādā brīdī, kā iepriekš nojausts, atklājas gala rezultāts. Arī pieredze ir klātesoša, jo daudzās dabas studijas atstājušas neizdzēšamus profesionālus nospiedumus, kas ir svarīgi gleznošanas procesā. Māksliniece saka: “Man nepatīk provocēt vai šokēt savus skatītājus, vēlos, lai mana māksla ir atbalstoša un radoši bagātina.”

Dzimusi 1973. gadā, Rīgā. Beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, Pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, Studējusi mākslu Humboldt State University. Savā radošajā darbībā Erika ir piedalījusies 62 grupu izstādēs un sarīkojusi 25 personālizstādes.

Ērikas Kumerovas gleznas atrodas Latvijas pilsētu muzeju kolekcijās kā arī privātkolekcijās Latvijā, Somijā, Krievijā, Ukrainā, Norvēģijā, Anglijā, ASV un citviet. Ērika ir Jūrmalas Mākslinieku biedrības biedre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre.1996. gadā Gleznotāja saņēma apbalvojumu: Humboldta Universitātes Kalifornijā stipendiju studijām gada garumā.2021. gadā Ērika tika nominēta Jāzepa Pīgožņa balvai Latvijas ainavu glezniecībā.

Ērikas Kumerovas personālizstāde “Notveramā mirāža” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma no 1 aprīļa līdz 30. aprīlim katru dienu no plkst. 10.00 – 21.00.