Dalies

Mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstāde “Manas debesis”

No 2023. gada 1 aprīļa līdz 30. aprīlim mākslas galerijas “Bazar’t” telpās
t/c “Mols” otrajā stāvā būs skatāma mākslinieces Dinas Dubiņas personālizstāde “Manas debesis”. Izstādē izstādītas emaljas gleznas, kas tapušas beidzamo piecu gadu laikā.

        Gleznas izgatavotas no kapara, pārklātas ar juvelieru emalju, daudzkārt apdedzinātas 1000 grādu c temperatūrā, detaļās izmantots 22 karātu zelts. Mākslinieces izmantotā tehnika ir reta, dārga, 3000 gadu sena, tikai daži mākslinieki visā pasaulē strādā šajā tehnikā. Kā, atzīst izstādes kuratore Inese Drone, Dina Dubiņa rada mūžīgo mākslu, mākslinieces darbi ir izturīgi pret jebkāda veida laikapstākļiem (mitrumu, karstumu, aukstumu, darbus var eksponēt, gan interjerā, gan eksterjerā, atšķirībā no gleznām īpaši mīl saules gaismu). Izstādes kuratore Dinu Dubiņu vērtē kā vienu no visvērtīgākajiem māksliniekiem Latvijā, kas izriet no mākslinieces tehnoloģiskā, estētiskā un darba ilgmūžīguma aspekta. Mākslinieces radītos darbus dēļ tehnoloģiski sarežģītā veidošanas procesa nav iespējams atdarināt. Attiecīgi, pats darbu izgatavošanas process ir gana sarežģīts, ķīmiski tehnisks, kas gala rezultāta rezumējās: unikālos, estētiskos, mūžīgos un skaistos mākslas darbos. Dina Dubiņa strādā ar kaparu, kas izsens pazīstams ar savu ārstniecisko enerģētiku. Izstādē, paralēli lielformāta emaljas gleznām mēneša garumā būs iespējams apskatīt arī mākslinieces veidotās rotas un miniatūras emaljas darbus.

        Māksliniece savā daiļradē īpaši mīl tematiku: daba, stihijas, sargeņģeļi – viss, kas cilvēkiem sniedz prieku un miera sajūtu.

        Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un Igaunijas Mākslas akadēmijas metāl mākslas katedru, iegūstot maģistra grādu. Māksliniece kopš 1975. gada piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Vācijā, Spānijā, Dānijā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV un citās valstīs. Savu radošo darbību Dina Dubiņa sākusi kā rotu māksliniece, bet kopš 1985. gada pievērsusies emaljas gleznām, miniatūrām. Strādā karstās emaljas tehnikā. Tikai pēdējos gados paralēli gleznu radīšanai atgriezusies rotu dizainā.

         Dina Dubiņa ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1983. gada. Māksliniece ir sarīkojusi vairāk nekā 50 personālizstādes, no kurām nozīmīgākās – galerijā “Daugava”, “Rīgas galerijā”, galerijā “Putti”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Turaidas muzejrezervātā, Grācā (Austrijā) un Štūrē (Vācijā).

        Darbi atrodas Latvijas un Krievijas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē. Māksliniece apbalvota ar Goda diplomiem vispasaules rotu izstādēs‚ “Jabloņeca 77” un‚ “Jabloņeca 83”, (Čehija).

        Dinas Dubiņas personālizstāde “Manas debesis” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma no 1 aprīļa līdz 30. aprīlim katru dienu no plkst. 12.00 – 19.00.