Dalies

Mākslas izstāde “B” ceļojums = Pietura “Zilais putniņš”

Mākslas galerija “Bazar’t” Tirdzniecības centrā „Mols”, Krasta ielā 46, 2. stāvā no 10. janvāra līdz 31.janvārim piedāvā mākslas izstādi “B” ceļojums = Pietura “Zilais putniņš”.

Mākslas zinātniece Ruta Čaupova par tēlnieka Aigara Zemīša izstādi: “Ar patiesu interesi un iedziļināšanos iepazinu tēlnieka Aigara Zemīša personālizstādi – ”B” jeb sveiciens no Konstantīna”. Ir aizkustinoši, ka šo nesen atklāto skati tajā apskatāmo darbu autors ir veltījis ievērojamā rumāņu tēlnieka Konstantīna Brankusī jeb, kā politkorekti mēdz šo izcilo personību dēvēt, Konstantīna Brinkuša atcerei. Šis modernās tēlniecības lielmeistars veica krasu pavērsienu maksimāli noskaidrotas, no visa liekā atbrīvotas formveides izkopšanā. Tāda stingri skaidra un noteikta pozīcija mākslā visādā ziņā atbilst Aigara Zemīša skatījumam. Tam kā viņš gan garīgi, gan, acīmredzot, arī fiziski, pašā veidošanas procesā, izjūt iedarbošanos uz izraudzīto materiālu, kas var būt gan māls kā tāds, gan arī ja tas ir ar dažādiem uzpildījuma paņēmieniem bagātināts. “Mani uzrunā domas un formas tīrība”- tā tēlnieks ir teicis. Tāda ievirze uztur spēkā mākslinieka daudzu gadu garumā iegūto radošo pašapziņu. Skatītājam ir iespēja sajust, ka tēlniekam patīk tas, ko viņš grib darīt un dara. Jāatzīst, ka aicinājums nepiesārņot pasauli mūsdienu dzīvestelpā ir ieguvis īpaši vērtējamu nozīmi”.


Aigara Zemīša izstāde “Zilais putniņš” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma no 10. janvāra līdz 31 janvārim katru dienu no plkst. 12.00 – 19.00.