Dalies

Mākslas galerijā “Bazar’t” atklāta mākslinieces Dinas Dubiņas izstāde “Gaismas pusē”

No 14.aprīļa līdz 14.maijam “Bazar’t” mākslas galerijā TC Mols 2.stāvā skatāma mākslinieces Dinas Dubiņas gaismu un prieku nesošā izstāde “Gaismas pusē” – emaljas, gleznas, miniatūras, rotas. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem katru dienu no plkst. 12:00 līdz 19:00.

Šīs izstādes mērķis ir lūgt Gaismas spēku palīdzību un aizsardzību. Šajā sarežģītajā laikā māksla ir tā, kas cilvēkiem var sniegt mierinājumu un prieku, savukārt prieks ir vienīgais, kas stiprina psihisko jeb dvēseles enerģiju, kura nodrošina cilvēka veselību un materiālo labklājību.

Eņģeļi ir Dieva sūtņi,– cīnītāji pret tumsas varu, – tie dod mīlestību, spēku, remdē bēdas. Eņģeļi mums ir blakus visu laiku, bet nāk palīgā tikai tad, ja viņus sauc. Šo darbu radīšanas process ir bijis ļoti īpašs – pārdabiskā veidā visu laiku ir bijusi eņģeļu klātbūtnes sajūta.

Daba, stihija, – darbi, kas gatavoti pagājušajā gadā, ieguvuši pavisam citu nozīmi.

Izstādē skatāmas arī miniatūras un rotas. Rotām piemīt ārstnieciskas un sargājošas īpašības. Darbos izmantotie materiāli – kapars, juvelieru emaljas, 22 karātu zelts. Šie ir materiāli ar tīru saules enerģiju!

Uguns ir mana ota,

Šķēres ir mans zīmulis,

Metāls ir mans papīrs,

Emalja ir mana krāsa….

            Dina Dubiņa dzimusi Rīgā, beigusi Rīgas lietišķās mākslas vidusskolu, Igaunijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu. Piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Vācijā, Spānijā, ASV un citur pasaulē.

         Latvijas Mākslinieku Savienības un IAA biedre kopš 1983. gada.

         Vairāk nekā 40 personālizstādes, nozīmīgākās –  galerijā “Daugava”, Rīgas galerijā, galerijā  “Putti”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Turaidas muzejrezervātā, Kultūras centrā “Siguldas devons” u.c. Darbi atrodas  Latvijas, Krievijas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās visā pasaulē. Siguldas novada pašvaldības Gada balvas (2018) mākslā laureāte.

            Mākslinieces moto: “Lai māksla vairo prieku un labklājību!”