Dalies

Mākslas galerija “Bazar’t” aicina uz Latvijas un Ukrainas mākslinieku kopizstādi  “KARŠ un MIERS”

Pirms Lieldienām, ceturtdien, 14.aprīlī tc “Mols” esošajā mākslas galerijā “Bazar’t” ir atvērta grupas izstāde “Karš un miers”, kurā būs apskatāmi mākslas darbi dažādās tehnikās un formās kā atbalsts Ukrainai un mieram. Izstādē kopā izstādīti vairāk kā 80 mākslas darbi, kurus varēs ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties, daļa naudas tiks ziedota Ukrainas atbalstam. Ekspozīcija visu laiku tiks papildināta ar jauniem mākslinieku darbiem, tādējādi parādot, ka karš ir nevajadzīgs un destruktīvs.

Galerijas īpašnieci Inesi Droni uzrunāja Ukrainas māksliniece Marija Zeņkova, kura piedāvāja izveidot izstādi un pieaicināt māksliniekus. Pēc sociālā tīkla “Facebook” ziņojuma atsaucība bija milzīga, atsaucās desmitiem mākslinieku, kuri piedāvāja savus esošos un jaunos darbus.

Izstādes kuratore, pasniedzēja un māksliniece Marija Zeņkova par izstādes ideju: “Miers kā pats vērtīgākais, kas ir cilvēkam, jo ar mieru var izskaidrot karu. Miers tuvāko cilvēku portretos, ikdienas rūpēs, sīkumos, kas katru cilvēku iepriecina ikdienā. Tās var būt arī abstraktas izjūtas un formas nacionālajā apziņā, konkrētas lietas, kas ir mums visapkārt. Izstādē piedalās daudzi mākslinieki, kuri caur saviem darbiem parāda savu miera sajūtu. Mākslinieki ļoti emocionāli un izjusti uztver pasauli. Izstādes tēma ir ļoti plaša, kas ļauj ikvienam izteikt savu individuālo redzējumu. Viens darbs būs veltīts karam kā pretspēks mieram, karš vienmēr atnāk negaidīti un izjauc kārtību un iznīcina ierasto dzīvi.”

Izstādē būs apskatāmi profesionālu Ukrainas mākslinieku Andreja Kislova, Marijas Zeņkovas, Eleonoras Butenko, Nadijas Loļinas, Ļudmilas Nacļišviļi un Veroņikas Kiričenko darbi, kas tapuši Latvijā, atrodoties bēgļu gaitās.

Izstādē savus darbus miera tēmai izstādījuši Latvijas mākslinieki: Rasa Šūlca, Ivonna Zīle, Igors Bernāts, Evija Džonsone, Līva Pakalne Fanelli, Kaspars Perskis, Liena Bondare, Liene Liepiņa, Līga Ķempe, Dace Zēģele, Aleksandrs Neberekutins, Līga Juška, Dina Ābele, Ieva Liepiņa, Antra Ivdra, Hunjuņs Džans, Kate Seržāne, Jeleņa Kažoka, Elmar Magerram, Alvīne Bautra, Lāsma Pujāte, Daiga Krūze, Madara Gulbis, Anna Šenke, Alise Mediņa, Neonilla Medvedev, Sarmīte Caune, Zane Lūse, Valters Kiršteins, Ilze Smildziņa, Pēteris Līdaka, Ieva Caruka, Artūrs Vītiņš, Barbara Ābeltiņa, Ineta Freidenfelde, Modris Brasliņš, Elīna Alka Rikmane, un daudzi citi.

Izstāde apskatāma no 14.aprīļa līdz 31.maijam “Bazar’t” mākslas galerijā TC Mols 2.stāvā. Izstāde būs atvērta apmeklētājiem katru dienu no plkst. 12:00 līdz 19:00.