Dalies

Maijas Muižnieces darbu izstāde “Neskartās zāles smarža”

No 1. – 31. oktobrim galerijas “Bazar’t” telpās t/c “Mols” otrajā stāvā, norisināsies mākslinieces Maijas Muižnieces darbu izstāde “Neskartās zāles smarža”.

Dabas nostūru dārgumi ir vērtība. Maģiskie mirkļi uzturoties dabā, rada bērna prieku par esību un visu apkārtnes vibrējošo, pukstošo un kūsājošo, DIEVIŠĶI caurstrāvoto būtību. Ne jau vienmēr daba ir laimīga un atpūtusies – citreiz tai jāpārcieš sausums, vētras vai citas likstas. Par spīti tām, dabas gari virmo un dejo nerimtīgi, gan saules apžilbinātā dienā, gan klusā mēnesnīcā. Tie mirkļi, kad izdodas sajust dabas garu klātbūtni, piepilda ar laimi. Ūdens virsma trīs un gaismas staru pielietā krastā neparasti skaisti san smilgas. Smaržo dabas dvēsele un dzīve ir neaprakstāmi skaista. Pieredzot šādu burvību prāts apklust un esība priecājas. Tie ir mirkļi, kurus Maija notver un vēlāk iedzīvina uz audekla liekot kārtu pa kārtai niansētus krāsu toņus un turpinot šos mirkļus pagarināt. Šī izstāde pārsteidz ar noskaņu smalko niansētību un mierpilno redzējumu.

Daba mums visiem ir tik klātesoša un pierasta, ka nereti kļūst pašsaprotama, ikdienišķa, un pat iespējams nepilnīga – lai rastos vēlmes to uzlabot, mainīt, pielāgot visdažādākajām kaprīzēm. Cilvēce ir apguvusi neskaitāmus izniekošanas veidus – ar ziedu krāsām bagātu pļavu pārvēršot par vienveidīgi zaļu mauriņu, piesātinot apkārtni ar plastikātu atkritumiem u.c. Maijas darbos nav pretstatu cīņas ainu, kas bieži tiek ņemti palīgā uzrunājot sabiedrību par mums visiem svarīgajām vides problēmām.

Māksliniece aicina just, ļauties, apjaust un būt, iegrimt dabas mirkļu noskaņās un izjūtās. Aizmirst steigu, prāta rosību un sadzīviskās darīšanas, spriedumus un aizspriedumus. Apturēt laiku – lai rit dārgās dzīves sekundes savā vaļā. Arī mēs esam dabas daļa, dzīvs brīnums, dabas radīts. Kopā ar visu brīnumaino pasauli ap mums.

Gleznotāja Maija Muižniece rada dabas noskaņu stāstus uz audekla. Tie ir mierpilni un rimti dabas fragmenti, kas ar savu strāvojumu atsauc atmiņā reiz piedzīvotas sajūtas. Garām slīdoša dabas brīnuma sajūta – ieelpa, vējš, esība… Kāda mirkļa pārejošā klātbūtne saglabāta uz audekla.

Maija Muižniece (1981.) ir guvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā, iepriekš absolvējusi Rozentāla koledžu un apguvusi pedagoģisko izglītību, lai profesionāli dalītos savā radošajā pieredzē mācot gleznošanu.