Dalies

Līdz 28. februārim skatāma mākslinieces Elgas Grīnvaldes personālizstāde “DIENASGAISMA”

No 2023. gada 11. līdz 28. februārim galerijas “Bazar’t” telpās t/c “Mols” otrajā stāvā būs skatāma mākslinieces Elgas Grīnvaldes personālizstāde “DIENASGAISMA”.

Elgas Grīnvaldes glezniecību var raksturot kā abstraktu, tomēr viņas galvenais iedvesmas avots ir daba. Viņa savā glezniecībā izmanto, kopj un attīsta abstrakti emocionālo ekspresionismu. Galvenais un būtiskākais ir gaismas avots gleznās. Tas veido dziļuma klātbūtni.

Māksliniece saka: “Gleznošana — tā ir mana dzīves meditācija, kurā meklēju un arī atrodu arvien jaunus veidus, kā sevi apliecināt. Gleznas top savienojot profesionalo meistarību un augstāko radošo spēku. Jo ilgāk lūkojamies gleznā, jo tā nemanot, bet aizvien plašāk un plašāk, atver iekšējo redzi un skatītājs sāk ceļot tajā. Protams, katrs redz un izjūt atšķirīgi. Tas ir ļoti personīgi. Būtiskākais, ka pieturos pie klasiskās eļļas glezniecības vērtībām.”

Māksliniece Elga Grīnvalde ir dzimusi Valkā, 1966. gada 19. jūnijā. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju 2000. gadā /profesora Uno Daņiļevska meistardarbnīca/, iegūstot Mākslas magistra grādu. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2003. gada. Nodarbojas ar glezniecību un stikla apstrādi, ir mākslas pedagogs. Izstadēs piedalās kopš 1987. gada. Ir bijušas vairāk kā 30 personālizstādes Latvijā, tostarp Marka Rotko centrā Daugavpilī. Kā arī Baltkrievijā, Somijā, Itālijā, Slovēnijā, Spānijā, Beļģijā.

Elgas Grīnvaldes personālizstāde “DIENASGAISMA” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma līdz 28. februārim katru dienu no plkst. 12.00 – 19.00