Dalies

Līdz 18. augustam galerijas “Bazar’t” telpās t/c “Mols” 2. stāvā ir skatāma gleznotāja Igora Bernāta personālizstāde “Pāri”

Šī Igora Bernāta personālizstāde nav veidota speciāli, tie ir darbi no dažādiem radošajiem periodiem, kas lieliski papildina viens otru un veido jaunu stāstu. Gleznas nekur iepriekš nav bijušas eksponētas. Tas ir svaigs un nebijis skatījums uz autora radošo darbību.

Gleznu autors par savu izstādi saka: “Man tā ir jauna sajūtu pieredze, jo vienkopus ieraugu kādu savu radoši piepildītu laika nogriezni, kurā dominē dialogs ar sevi, laiku, gleznieciskajiem izteiksmes līdzekļiem. Gleznās man svarīgs ir krāsu uzslāņojums, kas ļauj veidot dziļumu, savu pasauli ar saviem noteikumiem.

Mākslinieks savā radošajā darbībā pamatā ir pievērsies abstrakcijai, kurās dominē laukumi, krāsu attiecības un eksperimenti ar lakām. Apzināti atteicies no figurālām un ilustratīvām kompozīcijām. Viņš nemitīgi meklē jaunas formas, faktūras un eksperimentē, tādejādi izsakot savas sajūtas. Autors saka: “Gleznot ir kā iet pa ceļu – tu pat nezini, ko satiksi. Varbūt izskatās vienkārši, bet glezna ir daudzslāņaina. Un skatītājs vienmēr ieliek darbā arī savu enerģiju un iztēli.”

Igors Bernāts ir dzimis un audzis Liepājā. Beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas dekorātoru nodaļu. 1993. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvis Mākslas bakalaura grādu. Aktīvi piedalās mākslinieku grupu izstādēs kā arī regulāri rīko personālizstādes. Mākslinieka glezna “Barselona” 2017. gadā piedalījās 106 darbu konkursā, kur tika atzīta par laureāti un “Swedbank Private banking” galvenās balvas ieguvēju. Pasniedz glezniecību Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolā.

Igora Bernāta gleznu izstāde “Pāri” galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā ir skatāma  līdz 18. augustam katru dienu no plkst. 12.00 – 19.00