Dalies

Lāsmas Pujātes izstāde “Déjà vu”

Lāsmas Pujātes izstāde “Déjà vu” mākslas galerija “Bazar’t” Tirdzniecības centrā „Mols”, Krasta ielā 46, 2. stāvā skatāma no 1. februāra līdz 29. februārim.

Izstāde veidota kā atmiņas ilūzija, kur sakopoti mākslinieces darbi, kas tapuši vairāku gadu garumā, piedaloties dažādos mākslas plenēros, simpozijos, kā arī citos projektos. Darbos klātesošs ir cilvēks un tā cilvēciskais faktors. Cilvēks kā vērotājs, sapņotājs, kā pārmaiņu gaidītājs. 

Izstādē skatāmas arī krāsainajā linogriezumā tapušās ilustrācijas brāļa Marta Pujāta dzejoļu krājumam “Ej nu Ej”.

„Lāsmas Pujātes ilustrācijās apvienojas viņas redzējums par pasauli šodien un 80.- 90. gados, kad abi ar brāli bija bērni. Apstādinot laiku, viņa atrod atmiņā nospiedumu, kas glabā bērnībā piedzīvoto, un tas izrādās ļoti nozīmīgs un dzīvotspējīgs. Māksliniece izmanto 80. gadu beigu ilustrācijai raksturīgo stilistiku un bērnības nesteidzīgo laika slīdējumu“.

Izstādē skatāmie darbi ir tapuši linogriezuma, kokgriezuma, litogrāfijas tehnikās. Lai arī māksliniecei ļoti tuva ir litogrāfijas tehnika, pēdējos gados vairāk sanācis strādāt un izkopt tieši krāsaino linogriezumu, to kombinējot ar citām eksperimentālām tehnikām.

Lāsma Pujāte (1984) 2009. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu un joprojām aktīvi darbojas grafikas mākslās. Savas radošās idejas realizē litogrāfijas, linogriezuma, kokgriezuma un dažādās jauktās tehnikās, kas saistītas ar smalku faktūru, krāsu nianšu meklējumiem. Māksliniece ir biedrības „Grafikas kameras“ biedre un aktīvi iesaistās projektos, kas veicina sabiedrības izpratni par klasiskajām un eksperimentālajām grafikas tehnikām.

Lāsmas Pujātes izstāde “Déjà vu” mākslas galerija “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma no 1. februāra līdz 29. februārim katru dienu no plkst. 12.00 – 19.00.