Dalies

Laikmetīgās mākslas galerija “bazar’t” aicina uz mīlestības un svarīgo dzīves sajūtu izstādi ar nosaukumu “Lolojums”.

No 27. jūnija līdz 31. jūlijam tirdzniecības centra „Mols” 2. stāvā vairāk kā mēneša garumā norisināsies grupas izstāde “Lolojums”.

Galerijas kuratores izstādē “Lolojums” apvienoja sev un galerijas māksliniekiem svarīgās vērtības un sajūtas. Vairumam tās ir – ģimene, darbs, dzimtene, daba, Latvija. Šajā grupas izstādē tika atlasīti īpaši daudzveidīgi mākslinieki, lai, tādā veidā parādītu pēc iespējas atšķirīgāku darbu klāstu. Ir mākslinieki un mākslas darbi, kurus cilvēki ļoti mīl – tādi kā Zane Lūse ar sirsnīgajiem un izstrādātajiem gleznojumiem un Anna Šenke, kura uz izstādi ir atnesusi vairākas ikonas. Viņa ir Baltijas valstu vienīgā ikonu māksliniece, kura strādā miniatūras tehnikā. Savukārt, Evija Freidenfelde izstādē piedalās ar gleznu – grafiku, kurā iespējams spoguļoties un uztvert darbam pretim esošo pret tēlu. Igors Bernāts apbur ar savām abstraktajām Latvijas ainavām. Elīnas Alkas Ekmanes darbos ir attēlotas ēkas un to interjers, kas simbolizē dzimtenes – mājas sajūtas nozīmi sabiedrībā kopumā. Bet, Dina Dubiņa izstādē piedalās ar darbu, kur attēlots viņas mīlulis kaķis. Tas uzsver mājdzīvnieku lomu un tās labās sajūtas, ko tie ar savu esamību un būtību ienes mūsu dzīvē.

Galerijas mērķis ir visādā veidā parādīt, izcelt un pozitīvi pozicionēt tieši mūsdienu mākslu. Mākslu, kura ir laikmetīga, vērtīga un ar potenciālu. Mākslas galerija “bazar’t” ap sevi pulcina Latvijas laikmetīgās mākslas profesionāļus no vairākām vizuālās mākslas nozarēm: glezniecības, tēlniecības, grafikas, keramikas, stikla, dizaina un fotogrāfijas apakšnozarēm. Grupas izstādē “Lolojums” piedalās: Rasa Šūlca, Elīna Alka Rikmane, Igors Bernāts, Dina Dubiņa, Zane Lūse, Liena Bondare, Alise Mediņa, Dagne Ventiņa, Ilze Smildziņa, Kristīne Kvitka, Daiga Krūze un citi mākslinieki.

Izstāde publikai ir skatāma no 27. jūnija līdz 31. jūlijam katru dienu no pulksten 12:00 līdz 19:00. Mākslas galerija “bazar’t” atrodas tirdzniecības centra “Mols” 2. stāvā, Rīgā, Krasta ielā 46.