Dalies

Gleznotājas Alises Mediņas darbu izstāde “Izbaudīt mirkli”

No 1. – 30. Septembrim galerijas “Bazar’t” telpās t/c “Mols” otrajā stāvā, norisināsies gleznotājas Alises Mediņas darbu izstāde “Izbaudīt mirkli”.

Alise ir gleznotājas, kura savā radošajā darbībā paliek uzticīga tradicionālajām vērtībām – reālistiskai eļļas glezniecībai. Tomēr gleznas ir laikmetīgas, tvertas šī laikmeta cilvēka pasaules izjūtā.

Mākslinieces radošā darbība ir ļoti plaša un aktīva. Viņa, paralēli ražīgai gleznošanai, organizē un piedalās izstādēs, pasniedz gleznošanas apmācību, apmeklē dažādus mākslas plenērus.

Izstāde “Izbaudīt mirkli”, kā jau septembrim pienākas, būs saistīta ar atgriešanos pilsētā. Alise meistarīgi glezno ne tikai saules pielietus pagalmus, bet arī ataino brīnišķīgus lietus atspulgus Rīgas ielās. Raiņa bulvāris, parks pie operas, Bastejkalns nakts tumsā un spuldzīšu gaismā, iela pie Nacionālā teātra – ir gleznas, kurās var nolasīt konkrētas vietas, bet pamatā tajās Rīga tomēr ir vairāk noslēpumaina, tēlains vispārinājums, kas rada noskaņu. “Es gan esmu visu dzīvi Rīgā dzīvojusi, bet kaut kur nepazūd tā sajūta, it kā es būtu tūrists. Tāda mazliet sajūsma, kad tu ej un domā – jā, bet tiešām tik skaisti! Man patīk. Es uzskatu, ka vēl pavisam nav uzgleznota šī pilsēta”, saka Alise.

Par gleznu tapšanu autore stāsta: “Gatavošanās izstādei bija vairāk kā atgriešanās brīžos, kuri ir kādā veidā aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot. Ir skaidrs, ka tas mirklis paiet, tajā nav iespējams atgriezties, bet to var iemūžināt, apturēt gleznā. Un tie ir bijuši gleznas vērti mirkļi.”

Alise Mediņa apguvusi dažādas studiju programmas, to starpā glezniecības un keramikas mākslas kursu un papildinājusi savas zināšanas Porto Uni-versitātes mākslas nodaļā apmaiņas programmas ietvaros. Turpinot savu profesionālo izaugsmi Latvijas Mākslas akadēmijā, Alise Mediņa ieguvusi divus maģistra grādus – glezniecībā (2010) un keramikā (2019).

Alises Mediņas gleznu izstāde “Izbaudīt mirkli” galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma  no 1. – 30. septembrim katru dienu no plkst. 12.00 – 19.00