Dalies

Gleznotāja Kalvja Zutera personālizstāde “Gleznas”

Kalvja gleznās vienojošais motīvs ir cilvēks kā tēls, kā varonis, kā enerģija. Mākslas vērotājam Kalvja Zutera izstādē būs iespēja apbrīnot veikumu, kuru mūsdienās vien retais mākslinieks spēj realizēt. Izstāde būs kā saldais ēdiens glezniecības un mākslas ekspertiem, priecējot un iedvesmojot apmeklētājus. Zutera gleznas ir īpašas un tās grūti pielīdzināt kāda cita kolēģa veikumam. Mākslinieks ir ļoti atšķirīgs un ar izteikti savu redzējumu glezniecības smalkumos. Kalvja Zutera gleznas ir ļoti prasmīgas, stilistiski no kolēģiem atšķirīgas un pārstāv izcilu smalko un detalizēto glezniecību.Pēdējā Kalvja Zutera personālizstāde Latvijā bija skatāma 2017. gadā galerijā “Istaba”. Tāpēc ir neizsakāms prieks, ka mākslinieka pērlēm līdzīgie darbi būs skatāmi līdz pat 28. jūnijam mākslas galerijā “Bazar’t”.

Kalvis Zuters dzimis 1969.gadā. Pat jau būdams gados jauns mākslinieks, viņš guvis atzinību ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, iekļaujot savus darbus Vācijas, Beļģijas, Francijas, Itālijas un citu valstu nozīmīgās mākslas galerijās. 1998. gadā Kalvis ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā un izstādēs piedalās kopš 1995. gada. Kalvis Zuters ņēmis dalību vairākos prestižos Eiropas Art Fair starptautiskajos mākslas gadatirgos.

Kalvja Zutera daiļradi raksturo individuāls un atpazīstams izteiksmes veids. Stilistiska ekspresija vērojama līdztekus glezniecības tradīcijām. Mākslinieks savos darbos apvieno ikdienišķus mirkļus ar mūžīgo realitātes esamības izjūtu, kas ietērpti tikai māksliniekam raksturīgajos tēlos: figurālie darbi ar rozēm – kā lauztajām, tā plaukstošajām. Tas panākts, tverot niansētu detaļu precizitāti un vispārinājumu. Kalvja Zutera figurālos tēlus un portretus grūti sajaukt vai salīdzināt ar kādu no kolēģiem. Darbiem viscaur jūtama perfekcija, smalkums un tikai Kalvim raksturīgie personāži. Mākslinieks daudzus darbus veido ar lupas palīdzību, kas pārsteidz gan skatītāju, gan arī pašus varošākos jomas kolēģus. Kalvis Zuters gleznojis gan figurālas kompozīcijas, gan līdzcilvēku, kā arī sirreālas pilsētas urbānās ainavas ar sev raksturīgo atveidojumu. Autoram neatkarīgi no tematikas svarīgi gleznās ienest unikalitāti, akcentēt raksturu un reizēm pat izgaismot tajā esošo nepareizību, lai sniegtu patiesu tēla būtības izteiksmīgumu. Ieskatoties dziļāk mākslinieka darbos, tajos nav nejaušību – viss radītais uzburts ar maksimālu rūpību un smalkumu.

Kalvja Zutera personālizstāde “Gleznas” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā skatāma no 7. jūnija līdz 28. jūnijam katru dienu no plkst.12.00 – 19.00, izņemot Jāņu dienu 24. jūnijā.