Dalies

Dmitrija Lavrentjeva darbu izstāde “Pilns mērs un vēl vairāk”

No 1. – 31. oktobrim galerijas “Bazar’t” telpās t/c “Mols” otrajā stāvā, norisināsies mākslinieka Dmitrija Lavrentjeva darbu izstāde “Pilns mērs un vēl vairāk”.

Mākslinieka radošajai realitātei nav robežu, taču tā pieļauj jebkuru daudzumu alternatīvu un savstarpēji izslēdzošu racionālu modeļu, kas viņam ir doti izmantošanai noteiktās robežās.

Izstādē mākslinieks piedāvā savus darbus, kas tapuši pēdējo piecu gadu laikā. Daļa šīs kolekcijas darbu ir jau bijuši izstādīti personālizstādēs, bet daļa nē.

Ekspozīcijas īpatnība ir tā, ka kopā šie darbi tiek izstādīti pirmoreiz. Mākslinieks tos ir apvienojis tādējādi, ka, veidojoties ekspozīcijai, darbi ieguvuši pavisam citu krāsu paleti un pavisam jaunu skanējumu, kas agrāk plašai publikai nebija pieejams. Tādējādi autors rada pilnīgi citas vizuālās percepcijas un atklāj pavisam jaunas nozīmes viņa darbu uztverei.

Dmitrija Lavrentjeva daiļrade ir – kā spilgta parādība Latvijas laikmetīgajā mākslā. Mākslinieka darbi ir sulīgi, intensīvi krāsu kontrastos  un triepienā. Mākslinieka māksla ir ekspresīva un neatkārtojama, tā rosina just, domāt un vērtēt.

Māksliieks ir dzimis Rīgā, glezniecībai pievērsies 1992. gadā. Dmitrijs izstādēs piedalās no 1995. gada. D. Lavrentjevs sarīkojis apmēram 25 personālizstādes Rīgā un Daugavpilī, kā arī Dānijā. Piedalījies vairāk nekā 30 grupu izstādēs Latvijā, Vācijā, Francijā, Krievijā, Igaunijā, Baltkrievijā. Ir izstādes „Rudens 2001” laureāts. Mākslinieka darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Krievijā, Vācijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Beļģijā, Polijā, ASV un Jaunzēlandē.

Dmitrija Lavrentjeva personālizstāde “Pilns mērs un vēl vairāk” galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā būs skatāma  no 1. – 31. oktobrim katru dienu no plkst. 10.00 – 21.00