Dalies

Armanda Vecvanaga personālizstāde “Eksperiments ar saplāksni”

Šī izstāde piedāvā apmeklētājiem iespēju iepazīties ar daļu no mākslinieka pēdējo septiņu gadu laikā radītajiem darbiem, kuros galvenais materiāls ir saplāksnis jeb finieris.

             Mākslinieks ir dzimis 1968.gadā Rīgā. Ieguvis izglītību Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1983-1987), kā arī absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina nodaļu 1998.gadā un papildinājis savas zināšanas Humboldt State University 1996-1997, kur mācījies tēlniecību un juveliermākslu. Izstādēs piedalās kopš 1992.gada. Darbi izstādīti ASV, UK, DK, RU, FIN, FR un LV.

          Radošās darbības sākumposmā rotas un tērpu aksesuāri, no 90to gadu otrās puses – metāla tēlniecība, vides objekti, mazās formas, ugunsskulptūras. 2000. – 2017. gadi – aktīvs darbs pie sabiedrisko interjeru radīšanas. Kopš 2017.gada darbs pie koka skulptūrām un saplākšņa mākslas. No 2022.gada aktīvi eksperimentē ar kompozītmateriāliem.

         Izstādē apskatāmi dažādi māklsas darbi, kas tapuši no saplākšņa. Uzmanība apzināti tika vērsta uz šo materiālu, jo pamatideja bija izcelt Latvijas dabas un cilvēka radīta materiāla brīnišķās vizuālās īpašības un plašo pielietojuma spektru. No šī materiāla ir tapuši gaismas ķermeņi, sienas dekori, gleznas, objekti un pat kāds transporta līdzeklis. Darbos ir vērojama māksliniekam raksturīgā formas plastika, faktūras un gaismas spēles. Pirmo reizi tiks izstādītas gleznas, kuru tēmai autors ir pievērsies kopš 2024.gada sākuma. Metālmākslinieks imitē un glezno metālu. Gleznās dominē rūsas un metāla pasaule, raupjas, it kā brutāli metinātas, šuves. Un tā visa ir tikai ilūzija. Armanda Vecvanaga personālizstāde “Eksperiments ar saplāksni” mākslas galerijā “Bazar’t”, t/c “Mols” 2.stāvā, Krasta ielā 46, Rīgā skatāma no 1. jūlija līdz 30. jūlijam katru dienu no plkst.12.00 – 19.00.